Hotel Raga

Turen inkluderer:

Fly direkte t/r

1 x dbl. værelse

Morgenmad

Aftensmad inkl. drikkevarer

Transport t/r

Hotel beskrivelse

Smukt beliggende hotel med fantastisk udsigt
Raga er Idyllisk beliggende på en bakkeside i hjertet af Madeira’s anerkendte Lido område og med fantastisk udsigt over omgivelserne. Her er kort gåafstand til stort udvalg af butikker, restauranter, cafeer og barer. Den nærliggende Lido promenade, med et farverigt udvalg af typiske Madeira blomster, giver også masser af muligheder for en idyllisk gåtur langs havet.

Værelser: Værelserne på Hotel Raga er med udsigt til bjergene - ønsker man havudsigt kan der mod betaling opgraderes til dette. Alle værelser er komfortabelt indrettet og har alle tv, aircondition, telefon, minibar, safetyboks (mod betaling) samt badeværelse med hårtører. Alle værelserne har balkon / terrasse. Værelserne har gratis wifi.

Faciliteter: 24 timers reception, elevator, restaurant, bar, poolbar, solterrasse og swimmingpool. Herudover er der mulighed for bordtennis og fitness. Hotellet har gratis parkering samt gratis wifi på hele hotellet.

OBS: Poolen er kun opvarmet om vinteren.

Hotel fakta

Aftand til centrum: 3000 m

Afstand til stranden 500 m

Pool : Ja

Opvarmet pool : Ja

Balkon/terrasse : Ja

Restaurant : Ja

Bar : Ja

Er gratis Wi-Fi inkluderet? : Ja

Hotel informationer:

Estrada Monumental 302, 9000-100 Funchal

+351 291 776 338
1: Hotel Raga – Langtidsrejse

Åbningstider

Mandag - Torsdag
Fredag
Lørdag
Søndag

9:00 - 16:00
9:00 - 15:00
Efter aftale
Efter aftale

Har du spørgsmål så ring endelig til os!

Afrejsedatoer

Alle vores priser er per person v. 2 personer

København

22-02-2025
14 nætter
Pris kr. 13.998,-

Ålborg

04-02-2025
14 nætter
Pris kr. 12.998,-
11-02-2025
21 nætter
Pris kr. 14.998,-
25-02-2025
14 nætter
Pris kr. 12.998,-