Kære Alle
Vi vil gerne takker jer alle – og især Alines store hjælp, som efter mit uheld på rejsen, hvor jeg fik min achillessene stærkt beskadiget, og derfor var på skadestue og anmeldelse til Alarm Central i Danmark for bedømmelse af skade og form for hjemrejse. Alarmlægen vurderede efter at have set scanningspapirer fra skadestuen, at jeg kunne hjemrejse på normal vis med behørig hensyntagen til achillessenen.
På forespørgsel på hjælp til transport i lufthavn fra check in til gate i såvel Malaga og Cph samt sædeændring i fly til gangplads med plads til ben, henviste Alarmen mig til rejsebureauet.
Dette gjorde vi mandag d. 18/3 – og Aline sørgede for hjælp til transport i såvel Malaga som Cph. Sædeændringen – her skulle vi henvende os til Norwegian, da jeres gruppebilletter ikke gav mulighed for ændring. Vi henvendt os til flyselskabet, som gjorde en undtagelse og vi fik gangplads.
Men Alines hjælp var fantastisk – alt fungerede i såvel Malaga som Cph,
Tak igen for en trods alt dejlig ferie
Anita og John